Home » Sosyal Medya » Youtube Yepyeni Bir Yenilik İle Birlikte Geliyor
Youtube Yepyeni Bir Yenilik İle Birlikte Geliyor

Youtube Yepyeni Bir Yenilik İle Birlikte Geliyor


Video paylaşımları üzerinden senelerdir kullanılan youtube üzerinde en fazla oluşturulan şikayet alanı yorumlar üzerindeydi. Son dönem içerisinde uygulama içerisinde canlı yayın özelliğinin başlaması ile birlikte kullanıcıların yayın sahiplerine birden yorum ve soruları oluştu. Ancak yorum fazlalığı nedeni ile bir süre sonrasında hem yorumların hem de soruların gözükmemesi youtube kullanıcılar için olumsuz bir durum oluşturuyordu. Çok fazla şikayet edilen bu konu üzerine youtube üzerinde bir çalışma başlatıldı. Youtube için tasarlanan bu yeni özellik sosyal medya üzerinde yer alan güncellemeler içerisinde yerini aldı. İncelemelerinizi yaparak bu konuda bir şikayetiniz var ise güncelleme ile birlikte şikayetinizi giderebilirsiniz.

Süper Sohbet Özelliği

Youtube üzerinde yorumların sizin için gösterilebilmesi için gelen özelliğin ismi süper sohbet olarak adlandırılıyor. Özellikle canlı yayın videoları için bu özellik aktif olarak kullanılabilecek. Bu uygulama ile birlikte yapılan yorum en az 2 dakika en fazla ise 5 saat sohbet kutusu içerisinde yer alabilecek. Bu özelliğin gelmesi ile birlikte özellikle canlı yayın üzerinde sorularının hemen görülmesini ve cevaplanmasını sağlayabilirsiniz. Süper sohbet özelliği ile birlikte yapılan yeniliği youtube açıklamaları ile birlikte kullanmaya başlayabilirsiniz.

Süper Sohbet Ücretli mi?

Youtube üzerine yüklenen bu özellik ilk olarak ücretli. Kullanıcıların yorumlarının 2 dakika ve 5 arasında sohbet kutusunda yer alabilmesi için 2 dolar ve 500 dolar arasında bir miktar ödemeniz gereklidir. Bu fiyatlar uygulama için ilk olarak belirlendi. Youtube her dakikaya özel olarak bir fiyat belirledi ve bu fiyat tablosunu internet üzerinde yayınladı.

Fiyat Rakam Tablosunda Neler Yer Alıyor?

Youtube’un yeni özelliği için fiyat istendiği biliniyor. Ancak yapılan rakam tablosu içerisinde değişkenler bulunuyor.

  • Yorumunuzu bildireceğiniz imsininiz rengi,
  • Mesajınız için maksimum kaç karakter kullanabileceğiniz,
  • Son olarak mesajınızın sohbet içerisinde minimum ve maksimum kalabileceği dakika fiyat için kriterler olarak yer alıyor. Bu kriterler ile birlikte ne kadar ödeyebileceğinizi öğrenebilirsiniz. Kriterler tablo üzerinde dolar üzerinden fiyatlandırıldı. 2 dolardan başlayan fiyat aralığı en fazla 500 doları buluyor.

About Ramses

Check Also

WhatsApp Aramaları Keydediyor mu? Whatsapp Sesli Konuşma Nasıl Kaydedilir?

Aramalarınız Sizden İzinsiz Olarak Kaydediliyor Mu? Kişisel güvenlik ihlallerinin sıkça yaşandığı günümüzde, kişisel güvenliğin sağlanması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir