Home » Genel » YouTube Kar Yapmıyor

YouTube Kar Yapmıyor


YouTube 2005 yılında 3 eski PayPal çalışanı tarafından kurulmuş bir video paylaşım servisi. 2006 yılında ise Google tarafından satın alındı. Eminiz ki böyle bir servise yatırım yaparken Google’ın aklında büyük planlar vardı. Belki de büyük bir kısmına ulaştı bile. Zira YouTube aylık 1 milyara yakın tekil ziyaretçisi olan bir internet sitesi.

youtube-a-nasil-girilir-masaustu-pc-ipad-5837784_7101_o

Peki, muhtemelen 1 milyar ziyaretçisi olan bir sitenin tonlarca para kazanacağını düşünüyorsunuz (Wikipedia gibi kendini insanlara hizmet etmeye adamış olanlar hariç). Sizce Google Youtube’dan ne kadar para kazanıyor? Aslında ne kadar kazandığı hakkında bizim de pek bir bilgimiz yok. Ancak kesin olan bir şey var ki o da Google‘ın YouTube‘dan elde ettiği gelirden memnun olmadığı. Zira şirketin YouTube aracılığı ile herhangi bir kar elde etmediği söyleniyor.

youtube-for-android-lets-you-watch-videos-mostly-offline-updated--8bb4ae8a43

YouTube‘un, aslında internetteki hemen her sitenin, başlıca gelir kaynağı reklamlar. Ancak kullanıcılar videoları daha çok site dışı yerlerden kullanmaları sebebi ile şirket reklamlarından beklediği verimi alamıyor. Google bu sorunu yakın bir zamanda tanıtacağı YouTube Music Key gibi ücretli servisler ile ortadan kaldırmayı deneyecek. Muhtemelen beklediği başarıyı elde edecektir ancak merak konusu olan şey şirketin beklediği geliri elde edemediği takdirde YouTube‘u satmak ya da kapatmak gibi bir yola başvurup başvurmayacağı.

google-wall

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, YouTube gibi dev bir şirketin beklediği verimi alamaması ne kadar normal ?

[info]Terminator 6 Efsane Geri Dönüyor[/info]


About Burak

Check Also

Ukrayna Kiev Metro Haritası – Barispol Hava Alanına nasıl gidilir ? Kiev metrosu – haritası – Çalışma saatleri – En derin istasyonu – Ukrayna

Ukrayna – Kiev iline ait metro haritası aşağıdadır. Metro ile Kiev içinde hemen hemen her …

One comment

  1. Şaka mısın sen? Youtube kapanırsa neler olur haberin var mı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir