Home » Oyun » Türk Geliştiricilerden Yeni Oyun: Roundous

Türk Geliştiricilerden Yeni Oyun: Roundous


Türk geliştiricilerden oldukça farklı ve hareketli bir oyun geldi. Roundous adının verildiği oyuna Steam Greenlight tarafından destek bekleniyor. Hem bulmaca özelliği taşıyan hem bölüm geçmesi ile birlikte devamı gelen bir oyun olan Roundous trafik sistemine dayalı görseller ile karşınıza çıkıyor. Oyun Steam Greenlight içerisinden yeteri oy alırsa piyasa içerisinde yer almaya başlayacak. Bu nedenle kullanıcılardan Türk yapımı oyun için destek bekleniyor. İnternet üzerinde yer alan tanıtım videoları ile birlikte oyun dikkat çekebilmeyi başarmış durumda.

Roundous Oyununun Amacı

Trafik içerisinde yer alan araçların hareket yönlerini ve kesişme alanlarında gidecekleri yerleri belirleyerek araçlardan bir konvoy oluşturmaya çalışıyorsunuz. Ancak bunu yapabilmeniz için aracınızın ve konvoyda elde ettiğiniz araçların hiçbir engele takılmaması gerekli. Bunun için hızla ilerleyen aracın engellerde ve kavşak noktalarında yönlerini değiştirerek ilerliyorsunuz. Roundous toplamda 60 bölümden oluşuyor. Bölümlerin geçmesi ile birlikte hem araçların hızı hem de karşınıza çıkacak olan engeller artıyor. Bunun yanında kavşak noktaları ile oluşturabileceğiniz konvoylar daha zor hale geliyor. Oluşan konvoyu bozmadan yeni araçları konvoya ekleyebilmeniz için bulmaca özelliğinde oyunu çözmeniz gerekli. Bu sayede bölümleri geçebilir ve hızlı tepkimeler sonucunda doğru kararlar vererek bölümleri bitirebilirsiniz. Refleks gerektiren oyun için araçların yönü oldukça önemli.

Oyunda Ek Görevler Yer Alıyor

Bir konvoy oluşturma amacı ile kurulan oyun içerisinde bölümler dışında isterseniz ek görevleri de yerine getirebiliyorsunuz. Ambulans kullanma, pizza teslim etme, okul servisi kullanma gibi sosyal alanda edeceğiniz hizmetler üzerinden ek puan kazanabilirsiniz. Araçları kullanırken hızınızın artması nedeni ile reflekslerinin oldukça hızlı ve güçlü olması gerekli. Yapacağınız tek bir hareket oyunda bölüme yeniden başlamanıza neden olabilir.

Oyun Steam Greenlight Desteği Bekliyor

Tasarlanan oyunun piyasa içerisinde yer alabilmesi için Steam Greenlight sayfası içerisinden yeteri kadar evet oyu alması gerekli. Türk geliştiriciler tarafından tasarlanan bu oyun için bütün kullanıcılar bu sayfa altın destek bekleniyor. Yapacağınız destekler ile birlikte oyunu piyasadan indirebilir ve kullanımına başlayabilirsiniz. Böylece Türk oyun oynama sayısı üzerinde artış da meydana getirebilirsiniz.


About Ramses

Check Also

X Ray Robot ile Aksiyon Dolu Maceralar Keşfedin

X Ray Robot oyunu kim yaptı: Mine Apps Craft Hangi sürümde çalışır: Android 2.3 ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir