Home » İncelemeler » Sicil Affı İle Kredi Çekme İmkanınız Geri Geliyor

Sicil Affı İle Kredi Çekme İmkanınız Geri Geliyor


Nakit para ihtiyacının doğması ile birlikte bankaların kredi seçenekleri ve bankalardan çekilen kredi oranları her yıl katlanarak artıyor. 2015 yılı verileri ile birlikte 2016 yılı verileri karşılaştırıldığında 2016 yılının talep farkının yükseldiğini çok rahat görebilmek mümkün. Çekilen kredilere rağmen her geçen gün bu alana eğilim devam ediyor. Bankalar ise bu işlemleri müşterilerinin sicil kayıtları üzerinden araştırma yaparak sürdürüyor. Dikkat edilenler arasında farklı kural ve şartlar var. Fatura ödeme düzeni ve tarihinden başlayarak birçok konuda kredi verilebilmesi için inceleme altına alınıyorsunuz.

Kredi Almak İçin Sicil Kaydı Affı Kimler İçin Geçerli

Sicil affı ile birlikte herhangi bir nedenden kredi çekemeyen müşterilere tekrar kredi çekebilme imkanı verilecek. Ancak müşterilerin aftan yararlanabilmesi için yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte 6 ay içerisinde olan borcun ödenmesi ve yapılandırılması gerekli. İlk olarak bu koşulu ikinci olarak ise bankaların özel koşullarına uyan müşteriler sicil affı kapsamında kullandıkları banka üzerinden tekrar kredi çekme işlemi gerçekleştirebilecekler.

Kredi Ödemelerini Geciktirmek Sicil İçin Büyük Etken

Sicil nedeni ile kredi çekimi yapamayanların en büyük problemleri arasında çekilen kredilerin ya da borçların zamanında yerine getirilmemesi yatıyor. Bir fatura, çek ya da herhangi bir sözleşme üzerinde yer alan borcun son ödeme tarihinin geciktirilmesi bankalar için büyük güven kaybı. Bu nedenle sicil affı yasasının 2017 yılı içerisinde aktif olarak kullanılması planlanmakta. Bu kullanım ile birlikte aftan yararlanan müşteriler banka üzerinden tekrar kredi çekimi gerçekleştirebilir. Ancak sicil içerisinde tekrar böyle bir problem ile karşılanılması dahilinde yaptırımlar da daha fazla olacaktır.

Bankanızdan Mutlaka Bilgi Alın

Sicil affı koşulları arasında yasanın maddeleri ile birlikte banka içerisinden de bilgi almanız gereklidir. Bu bilgiler ışığında sicil affı gerçekleştirebilir ve bankanızdan ihtiyacınız olan nakit parayı kredi olarak temin edebilirsiniz. Sicil affı kapsamında yararlanabilecek olanlar için bankalar içerisinde bilgilendirme yapılacaktır. Bankalara olan borcunuzun zamanında ödenmesi ile birlikte af kapsamından nasıl yaralanabileceğiniz hakkında bankadan bilgi alabilirsiniz.


About Ramses

Check Also

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme, Samsung Galaxy S7 İnceleme

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme Akıllı telefon üretiminde Türkiye’de ve dünyada ön planda olan markalardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir