Home » Teknoloji Haberleri » Siber Saldırılara Milli Yazılımlar İle Önlem, DÜNYAYI ŞOK EDEN SİBER SALDIRI “YERLİ YAZILIM” KULLANIMINI

Siber Saldırılara Milli Yazılımlar İle Önlem, DÜNYAYI ŞOK EDEN SİBER SALDIRI “YERLİ YAZILIM” KULLANIMINI


Siber saldırılar son dönem içerisinde oldukça yüksek rakamlara ulaştı. Bu nedenle siber saldırılara karşı önlemler yazılımlar ile birlikte alınmaya çalışıyor. Özellikle milli yazılımlar son dönemde oldukça fazla kullanılmaya başladı. Sadece siber yazılımlar değil aynı zamanda virüs programlarına karşı da büyük önlemler alınıyor.

Milli Yazılım Programı Başarılı Oldu

Milli yazılımlar belirli kurumlar içerisinde aktif olarak kullanılmaya başlandı. Bu anlamda 4 bine yakın siber saldırı milli yazılım programı ile birlikte önlendi. Böyle bir başarının çıkması milli yazılım programının oldukça başarılı olduğunu bizlere gösteriyor. Hacettepe Teknokent faaliyetleri içerisinde yapılan açıklamalar siber saldırıların oldukça yüksek olduğunu gösteriyor. Yapılan açıklama kapsamında gün içerisinde banka şirketleri içerisinde 3-4 bin defa siber saldırı alarmları veriliyor. Bu rakamın oldukça yüksek olduğunu söylemek mümkün. Yönetici Ortağı Burak Dayıoğlu, her kurum içerisinde siber saldırının olduğunu söylüyor.

Siber Saldırı sorunu Her Ülkede Var

Atar adı verilen milli yazılım programı tehditleri dışarıdan otomatik olarak algılıyor ve kurum içerisinde sinyal ve uyarı veriyor. Bu sayede daha oluşmadan birçok siber saldırının önüne geçilebiliyor. Siber saldırılarda oldukça başarılı olan bu durum sadece Türkiye içerisinde değil başka ülkelerde kullanılabilecek. Çünkü siber saldırıların bütün ülkelerde oldukça büyük bir problem olduğunu söylemek mümkün olacak. Atar adı verilen siber saldırı yazılım programı bir dakika içerisinde sinyaller ile birlikte yanıt verebiliyor. Bu nedenle tercih sayısı oldukça fazla.  Firmanın şuan ülke içerisinde 30 müşterisi yer alıyor. Geliştiriciler bu yılın bu rakam ile kapatılmasının oldukça başarılı olacağını söylüyor.

Günde 4 Bin Alarm Veriliyor

Gün içerisinde siber saldırılara verilen sinyaller oldukça fazla. Bu anlamda gün içerisinde program içerisine toplamda 4 bin sinyal veriliyor. Bu sayede siber saldırılar çok erken olarak ve çok daha fazla düzeyde önlenebiliyor. Geliştiriciler programın daha fazla kurumda kullanılabilmesi ve daha başarılı sonuçlar elde edebilmesi için daha kapsamlı çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Bu sayede bu alan içerisinde güvenlik önlemleri maksimum düzeyde olabilecek ve siber saldırılar daha fazla önlenebilecek.


About Ramses

Check Also

Sigaraya Karşı Mobil Savaş

Sağlık Bakanlığı sigara içilmesini önlemek amacı ile yasaklarına devam ediyor. Kapalı alanlarda sigara içilememesi yasağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir