Home » Oyun » En İyi Konsol Satış Rekoru Kırıldı, PlayStation 4 satış yine rekoru kırdı

En İyi Konsol Satış Rekoru Kırıldı, PlayStation 4 satış yine rekoru kırdı


Japon icadı olan Nintendo oyun konsolu ilk tanıtım ve satışa sunulması ile birlikte gençlerin oldukça ilgisini çekebilmeyi başarmıştı. Oyun alanının ve kullanımının fazla olması ile birlikte bu oyun konsolunu değiştirmeye ve geliştirmeye devam etti. Bu değişim sayesinde de son olarak satışa sunduğu Nintendo Switch üzerinden satış rekorları kırmayı başardı.

En Başarılı Oyun Konsolu Çıkışı

Nintendo Switch ilk çıkış tarihinden itibaren oyun severlerin dikkatini çekebilmeyi başarmıştı. Bu nedenle sürekli kendini yenileyen ve teknolojiye ayak uyduran oyun konsolu geçtiğimiz günlerde Switch özelliği ile birlikte geldi. Switch serisi olarak satışta olacak bu ürün ise; şimdiden satış rekorlarını kırmış durumda. Aynı zamanda internet ortamında ve teknoloji mağazalarında cihaz için “son yıllarda görülen en başarılı video oyun konsolu çıkışı” tarzında yorumlar yapılıyor. Bu nedenle Nintendo’nun son çıkardığı oyun konsolu modeli ile birlikte birçok oyun severin daha ilgisini çekeceği ve geniş bir kullanıcı kitlesi oluşturacağu tahmin ediliyor.

Nintento Oyunları Da Çok Satıyor

Nintendo Swicth sadece oyun konsolu ile değil aynı zamanda oyunları ile birlikte de çok satanlar içerisinde yer alıyor. Bu nedenle cihazın oldukça beğenildiğini ve kullanıldığını söylemek mümkün. En çok satan Nintendo oyunu ise “The Legend of Zelda: Breath of the Wild” En çok satan oyun kategorisi içerisinde yer alan diğer 2. En çok satan oyun ise Nintendo Super Marıo 64 olarak yer alıyor.

En çok satan iki oyun kategorisinde yer alan bu oyunlar ile birlikte oyuncular hem oyun konsolundan hem de diğer oyun konsollarından oyun oynayabilirler. Kullanıcılar için geliştirilen oyun konsolu ve oyunların gelecek dönem içerisinde çok daha kapsamlı özellikler ile gelmesi bekleniyor. ABD’de satış rekorları kıran Nintendo’nun üzerinde olabilecek oyun konsolu; ya da kendi modeli de şimdiden merak edilmeye başlanmış durumda. Wii oyun konsolu başarısı ile birlikte adeta yarışan Nintendo ile kullanıcıların ne kadar süre oyun rekorlarını bünyesinde barındıracağı da merak edilen bir diğer konu. Oyun severler oyunlar ile birlikte oyun konsolu kullanımını maksimum seviyede yapıyorlar.


About Ramses

Check Also

X Ray Robot ile Aksiyon Dolu Maceralar Keşfedin

X Ray Robot oyunu kim yaptı: Mine Apps Craft Hangi sürümde çalışır: Android 2.3 ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir