Home » Teknoloji Haberleri » LG G3 Galaxy S5′i Geçmeyi Başardı

LG G3 Galaxy S5′i Geçmeyi Başardı


Teknoloji Haberleri

Güney Kore’de geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen LG G3, kullanıcılardan büyük ilgi görerek Galaxy S5′in satış rakamlarını geride bırakmayı başardı.

Güney Koreli telefon üreticisi LG Electronics‘in yeni amiral gemisi ve LG G2′nin halefi olan LG G3, meraklı bir bekleyişin sonrasında geçtiğimiz hafta düzenlenen aktivitele beraber resmi olarak tanıtılmış ve bir gün sonra da Güney Kore’de satışa sunulmuştu. Güney Kore’den gelen satış grafikleri ve adetlerine göre LG Electronics’in yeni amiral gemisi kendi ülkesinde büyük ilgiyle karşılanmış gibi görünüyor.

28 Mayıs’ta Güney Kore’de piyasaya sürülen LG G3‘ün şu ana kadar kullanıcılardan büyük ilgi ve alaka gördüğü belirtiliyor. Bununla beraber cihazın piyasa şartlarında günlük olarak 25,000 – 30,000 adet arası satıldığı anlaşılmaktadır. Satış grafiklerine bakarsak önceki yıl piyasaya sürülen LG G2′nin hemen hemen iki katı olduğunu göz önünde alarak , LG’nin yeni telefonunun diğer ülkelerde de etkin bir satış grafiği yakalayacağı düşünülüyor.

Ayrıca görünen o ki son dönemde teknoloji devleri tarafından Güney Kore’de piyasaya sürülen üst düzey akıllı telefonlar arasında en yoğun ilgiyi LG G3 görmüş durumda. Güney Koreli başka büyük bir teknoloji firması Samsung’un geçtiğimiz aylarda piyasaya sürdüğü Galaxy S5, ülkede piyasaya sunulduğu ilk hafta, günlük olarak 7,000 – 8,000 adet arası satış rakamlarına ulaştı. Demek oluyor ki ilk hafta itibariyle LG G3′ün satışları Galaxy S5′i üçe katlamış durumda.

[info]LG G3 Teknik Özellikleri için Tıklayınız.[/info]

lg-001

 


About Burak

Check Also

5K, 8K ve 16K Çözünürlük Dönemi Başlayacak

Bugün yeni üretilen birçok plazma özellik taşıyan televizyonlarda 4K çözünürlük kullanılıyor. Full HD özelliği ile …

5 Yorumlar

  1. Kesinlikle Samsung ürünlerini sevmiyorum.Açıkçası Lg de zaten G2’den sonra G3 ile böyle başarı yakalaması bence gayet doğal.Hakediyorda.Telefonda dört dörtlük.

  2. LG G3 BU Sene Çok canlar yakıcak ama samsung ya lg g3 ün kıyaslamaları çok yanlış olmuş anca o diğer üst model telefonları ile kıyaslanabilir.

  3. Ne Discovery 2 ne samsung S5 ne Iphone 6 ne Xperia Z2 nede Htc One M8 bu telefon kadar iyi değil bence şuanda piyasadaki en iyi telefon Lg G3.

  4. Katılıyorum ben kendim G2 kullanıyorum harikulade birşey

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir