Home » Teknoloji Haberleri » İphone Pil Yüzdesi Nasıl Hesaplanır?

İphone Pil Yüzdesi Nasıl Hesaplanır?


btsv1

Pek çok akıllı cihaz fabrika yarına geri döndürüldü zaman veya yeni bir cihaz alındığı zaman pil göstergesi yüzde değeri ile ifade edilmez; bunu yerine grafiksel olarak gösterilir. Böyle bir durumda ne kadar bir süre daha cihazı kullanacağımızı kestirmek oldukça güçtür. Bu sebepten dolayı pek çok kişi, pil göstergesinin yüzde değerlerle ifade edilmesini istiyor.

Bu yazımızda anlatacağımız işlemleri iphone 4, iphone 4s, iphone 5, iphone 5s, 6 ve 6 plus modelleri için geçerlidir.

Telefonda Pil Yüzdesi Nasıl Açılır?

1. adım her zaman olduğu gibi pek çok işlemi yapabildiğimiz menü olan Ayarlar menüsüne giriş yapıyoruz. Sonrasın da ise Genel, oradan da Kullanım bölümüne giriş yapıyoruz.

iphone-pil-kullanim

2.adımda ise en alt kısımda yer alan Pil Kullanımı başlığı adı altında Pil Yüzdesi yer alıyor. Bu seçeneğin yeşil olması gerekiyor;Eğer yeşil değil ise dokunarak, sağa doğru sürüklüyoruz.

Oldukça basit bu işlem sonrasında ana ekranda üst sağ köşede yer alan pil göstergesinin yüzde olarak ifade edilmesi gerekiyor. Bazı durumlarda bu işlemin yapılması sonuç vermiyor. Bu gibi durumlarda ise yapabileceğiniz iki seçenek mevcut. İlki telefonu kapatıp açmakken, diğeri ise telefon ayarlarını sıfırlama seçeneğinden oluşuyor.


About Burak

Check Also

5K, 8K ve 16K Çözünürlük Dönemi Başlayacak

Bugün yeni üretilen birçok plazma özellik taşıyan televizyonlarda 4K çözünürlük kullanılıyor. Full HD özelliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir