Home » Teknoloji Haberleri » Iphone 7 Plus Yanarak Patladı, iPhone 7 Plus da patladı

Iphone 7 Plus Yanarak Patladı, iPhone 7 Plus da patladı


Daha önce Samsung’un Galaxy Note 7 modelleri üzerinde patlama sorunu yaşanmıştı. Bu nedenle piyasa üzerinde bulunan bütün modelleri toplayan Samsung batarya ile ilgili bir sıkıntı yaşadı. Şimdi ise Iphone 7 Plus’da ilk defa bir patlama olayı gerçekleşti. Bu patlama olayı neticesinde yapılan değişim ile birlikte Iphone 7 Plus modellerin hepsi içerisinde mi bir problem var Apple kullanıcıların merak etmesini sağladı. Bu nedenle Iphone 7 Plus kullanıcıları Apple’ın patlama olayına karşı yapacağı açıklamayı bekliyor. Bu açıklama çerçevesinde sorunun nedeni ve telefon kullanımlarının akıbeti belli olacaktır.

Apple Araştırmalara Başladı

Arizona’da yaşayan Iphone 7 Plus model telefona sahip Brianna Olvias’ın cep telefonu şarjdan çıkarılması ile birlikte yanmaya başladı. Çıkan dumanları ve yanma anını videoya çeken Brianna Olivas bu görüntüleri sosyal medya üzerinden paylaştı. Ardından cep telefonu sprint mağazasına götürmesi ile birlikte cihaz yeni bir Iphone 7 Plus ile değiştirildi. Ancak Apple bu konu üzerine araştırma yapmaya başlamış durumda. Hem yanmanın hem de patlamanın nedeni ise diğer Iphone 7 Plus kullanıcıları tarafından merak ediliyor.

Brianne Patlama Anını Hemen Çekti

Iphone 7 Plus patlama olayının ilk defa gerçekleşmesi ile birlikte Brianne Olivas bu patlama anını canlı olarak video altına aldı. Bu görüntüleri ise sosyal medya üzerinde paylaştı. Sosyal medya üzerinden görüntüler kısa süre içerisinde hızla yayıldı. Sadece Iphone 7 Plus’ın patlama anı değil aynı zamanda Apple’ın değişim yaparak bu konu hakkında yapacağı araştırma sonucu da merak edilenler arasında.

Iphone 7 Plus Kullanıcıları Apple Açıklaması Bekliyor

Daha önce bir telefon üzerinden başlayan Samsung Note 7 sorunu neticesinde bütün Samsung Galaxy Note 7’ler toplanmıştı. Şimdi de bir telefon üzerinden yaşanan Iphone 7 Plus patlama sorunu neticesinde Iphone kullanıcıları telefonlarının toplanıp toplanmayacağını merak ediyor. Hemen değişimi yapılan telefon neticesinde neden böyle bir patlama yaşanıldığının ise araştırması halen devam ediyor. Bu araştırma neticesinde Iphone 7 Plus kullanıcılarının cihazlarını kullanabilme durumları kesin ve net olarak belli olacak.


About Ramses

Check Also

Sigaraya Karşı Mobil Savaş

Sağlık Bakanlığı sigara içilmesini önlemek amacı ile yasaklarına devam ediyor. Kapalı alanlarda sigara içilememesi yasağı …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir