Home » Mobil » İOS 10.3 Beta 6 Kullanılmaya Başlayacak

İOS 10.3 Beta 6 Kullanılmaya Başlayacak


Apple uzun süredir İOS 10.3 beta 6 sürümünün tanıtımını yapıyordu. Birçok Iphone kullanıcısı farklı bir tasarım ile gelecek olan İOS 10.3 beta 6 sürümünü yeni Iphone cihazları üzerinden sunulmasını bekliyordu. Ancak Apple açıklaması içerisinde Mart ayı sonunda yapılacak olan final sürümü ile İOS 10.3 beta 6 sürümü kullanılabilecek. Bu sürüm ile birlikte cihazlar üzerinde yaşanan ara yüz problemleri de giderilebilecek. Bunun yanında uygulamalar içerisinde yaşanan problemlerin de giderilebilmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda gelişen Iphone’unumu bul özelliğini de daha kapsamlı olarak kullanabilirsiniz. Cihaz içerisinde performans adına yaşanan değişiklikleri de anında fark edebilirsiniz. Iphone serisinde 7 haricinde performans hız değişikliği kendini belli edecek düzeyde.

İOS 10.3 Beta 6 Performans Artışını Sağlıyor

UDID kaydı olan cihazlara gelen yeni İOS sürümü ile birlikte Iphone 5, Iphone 5s ve Iphone 6 modelleri üzerinde performans üzerinden gözle görülür bir artış yaşandı. Bu artış ile birlikte uyumluluk problemi de büyük bir bölümde halledilmiş oldu. Genel itibari ile Iphone cihazları üzerinde yaşanan uyum problemini giderebilmek adına ilk olarak Iphone, Ayarlar, Genel, Yazılım Güncelleme alanından bir güncelleme yapmanız gereklidir. Bu güncellemeden sonra tekrar Ayarlar, Genel, Hakkında Uygulamalar sekmesine gelerek Uygulama Uyumluluğu hakkında cihazınızın programlar ile yaşadığı uyumsuzluğun giderilebildiğiniz görebilirsiniz. bu nedenle güncelleme yapılmadan önce de bu alan içerisinden uyum problemi yaşanan alanları görebilirsiniz.

İOS 10.3 Beta 6 Sürümleri Mart Ayının Sonunda Geliyor

İOS 10.3 Beta 6 sürümü ile birlikte kullanıcılar mart ayı sonunda kullanımlarını yapabilirler. Bu sayede hem cihaz performansını arttırabilir hem de uygulama problemlerinin giderilebilmesini sağlayabilirler. Bu sayede sadece bu özellikler değil Iphone’umu bul özelliği de değişiklik gösteriyor. İOS 10.3 Beta 6 sürümü ile birlikte gelişen özelliklerde AirPods bulma özelliği de yer alacak. Bu özellik ile birlikte Iphone’umu bul özelliğini daha kapsamlı olarak kullanabilirsiniz. Kullanıcıların dikkat edecekleri bu özellik de ayarlar sekmesi içerisinde yer alacaktır. Kullanıcılar ayarlar sekmesi içerisine giriş yaparak Iphone’umu bul özelliğinin gelişini görebilirsiniz.


About Ramses

Check Also

504 Venus Akıllı Cihaz İle Dünya Rekoru Kırıldı, Dünyanın En Büyük Akıllı Telefon Duvarı 504 Venus’le İnşa Edildi

Vestel, Türkiye’nin geçtiğimiz yıllarda Venus adı ile birlikte Türkiye’nin ilk yerli akıllı cihazını kullanımlara sundu. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir