Meizu MX4 Ubuntu Edition Tanıtıldı

meizu-ocg

Bir süredir gündemde olan Meizu’nun, Ubuntu işbirliği ortaya çıkan MX4 Ubuntu Edition tanıtıldı.

Meizu tanıttığı modelleri ile gündemdeki yerini korurken popüler hale gelen MX4 modelinin Ubuntu Edition sürümü tanıtıldı.  Barselona‘da düzenlenen etkinlik kapsamında görücüye çıkması beklenen ve zaman zaman sosyal mecrada da farklı yorumlara neden olan Meizu MX4 Ubuntu Edition tanıtımı gerçekleşti. Merakla beklenen cihaz işletim sistemi nedeniyle büyük ilgi uyandırmıştı. Ancak gelen yorumların bu sistemin daha da geliştirilmesi için zamana ihtiyaç olduğu yönünde oldu.

mx4-ubuntu-edition

Çin‘li firma Meizu geliştirilmesi devam eden Ubuntu mobile yazılımı için yeterli donanıma sahip olsa da, cihazın işletim sistemi kaynaklı tek kullanımlı menüsü oldukça sıkıntılı olduğu görülüyor. Meizu MX4 Ubuntu Edition hızlı ve akıcı kullanıma alışmış Android ve iOS kullanıcılarının dahi zorlanacağı bir arayüze sahip.

Meizu MX4 Ubuntu Edition donanım özellikleri ise şöyle ;  418ppi değere sahip 5.36 inç ekran 1920 x 1152 çözünürlükte. Gorilla Glass bir ekran sayesinde çizilmelere karşı dayanıklı olduğu vurgulanıyor. Mediatek 6595 işlemci ile beraberinde 2GB RAM ve 3100mAh batarya mevcut. MicroSD kart desteği bulunmayan telefon 16GB, 32GB ve 64GB dahili depolama seçenekleri mevcut olacak.

mx4-ubuntu-edition3

Çift SIM kart desteği 4G ve 802.11ac Wi-Fi bağlantı seçenekleri de cihazın diğer donanım özelliklerine ek olarak belirtilebilir. Kamera tarafında ise 20.7Mp’lik bir Sony imzası mevcut.  Meizu MX4 Ubuntu Edition tüm bu özellikler eşliğinde önümüzdeki bir kaç ay içinde satışa çıkarılması bekleniyor. Çeşitli rakamlar telafuz edilse de firma tarafından resmi herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Bu konuyla ilgili yorumunuzu yazın