Home » Sosyal Medya » Facebook İçin Uzun Video Dönemi Başlıyor, Facebook’ta 4K video dönemi başladı

Facebook İçin Uzun Video Dönemi Başlıyor, Facebook’ta 4K video dönemi başladı


Teknoloji üzerinde video kullanımları için en çok tercih edilen uygulama Youtube. Ancak son dönemler içerisinde Facebook uygulaması da bu konuda çok büyük yeniliklere bünyesinde yer veriyor. İlk olarak uzun süreli videoların uygulama içerisinde yer alması ardından bu videoların reklamlar ile birleşmesi Facebook uygulamasının bu alanda yapacakları yenilikleri kullanıcılara gösteriyor. Facebook son dönem içerisinde bir diğer video yeniliğine hazırlanıyor. Bu hazırlık ile birlikte Facebook Youtube uygulamasına tamamen rakip olacak.

Facebook İçin Videolarda Televizyon Dönemi

Videolara verdiği önemi bir üst boyuta taşıyacak olan Facebook televizyon kanalında yer almaya hazırlanıyor. Bu anlamda normal yayın akışından çok daha farklı bir tarz için hazırlanıyor. Planlanan tasarım ile birlikte televizyon ekranlarında sadece videolara özel olarak bir kanal yer alacak. Bu kanal üzerinden Facebook üzerinde yer alan her türlü videoyu izleyebileceksiniz. Bu anlamda uygulamanın Youtube uygulamasının önüne geçebileceği düşünülüyor. Video denilince insanların direk giriş yaptıkları youtube uygulaması üzerinden son dönemlerde çok fazla yeniliğin olmaması facebook’un kullanıcıları daha fazla etkilemesine izin veriyor. Artık video kullanımlarını bu uygulama üzerinden yapabileceksiniz. Video kategorilerini uygulama içerisinde bir süre sonra bulabilirsiniz.

Uzun Videolar Facebook’ta Yer Alabilecek

Youtube uygulamasını insanların tercih etmelerinin nedenler arasında en çok uzun videolar yer alıyor. Bu anlamda bir sınırlamanın olmaması kullanıcıların istedikleri videoları anında izleyebilmelerini sağlıyor. Facebook uygulaması da bünyesinde bu konuya ait bir yenilik yapmak istiyor. Yapılan güncellemeler ile birlikte facebook üzerinde de sınırsız sürede video izleme yapılabilecek. Aynı zamanda her alan videonun yer alması da youtube seçimleri için önemli. Facebook bu konuda da büyük bir adım atarak youtube uygulamasına rakip olacak. Çünkü uygulama içerisinde kategorilere göre videoları bulabilecek ve izleyebileceksiniz. Bu özellik ile birlikte facebook uygulaması üzerinden her alanda video izlenimi yapabileceksiniz. Bu videoları izlemek için hem mobil hem bilgisayar hem de televizyon kullanabileceksiniz. Facebook üzerinden başlatılacak bu yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar bu uygulama üzerinde daha fazla vakit geçirebilir.


About Ramses

Check Also

WhatsApp Aramaları Keydediyor mu? Whatsapp Sesli Konuşma Nasıl Kaydedilir?

Aramalarınız Sizden İzinsiz Olarak Kaydediliyor Mu? Kişisel güvenlik ihlallerinin sıkça yaşandığı günümüzde, kişisel güvenliğin sağlanması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir