Home » İnternet » Google Fotoğraflarda Beyaz Dengesi, Google Fotoğraflar beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayacak

Google Fotoğraflarda Beyaz Dengesi, Google Fotoğraflar beyaz dengesini otomatik olarak ayarlayacak


Google fotoğraflar uzun bir süredir hem İOS hem Anroid hem de Windows cihazlarda Gmail alanı içerisinde depolama görevinde kullanılabiliyor. Ancak bu alan içerisinde yer alan Google fotoğraflar kullanıcılara sadece depolama özelliği sunuyor. Bu konu üzerine yapılan incelemeler ile birlikte Google Fotoğraflar uygulaması içerisine bir değişiklik getirildi.

Fotoğraflar Beyaz Dengesi İle Saklanacak

Gmail hesabı içerisinde google fotoğraflar özelliği ile sakladığınız fotoğrafların çekimleri normal çekimlerden daha farklı olarak yer alabiliyor. Fotoğrafların bu alan aktarılması ile birlikte görüntü kalitesi olması gereken düzeyin daha altına düşebiliyor. Bu nedenle Google fotoğraflardan saklanabilecek alanlara özel olarak beyaz dengesi özelliği getirildi. Bu özellik ilse birlikte fotoğrafların görüntüleri kaliteleri değişiyor ve renk dengesi daha dengeli olarak korunuyor. Üstelik Google Fotoğraflara getirilen bu özelliği kullanabilmeniz için herhangi program indirmeniz de gerekmiyor. Fotoğraflar bu alan içerisinde otomatik beyaz dengesi ile birlikte yer alıyor.

İOS Kullanımına Hazır Değil

Google Fotoğraflar üzerine getirilen beyaz dengesi şuan için sadece Windows ve Anroid sürümü olan cihazlar içerisinde kullanılabiliyor. İOS sürümü bulunan cihazlar için henüz bu özellik kullanımda değil. Ancak yakın zaman içerisinde bu sürümü kullanan cihazlar için de kullanımların yapılabileceği tahmin ediliyor. İOS sürüme de yakın zamanda gelecek olan bu özellik ile fotoğraf düzenlemelerinizi çok daha kolay olarak yapabilirsiniz. Özelliğin İOS sürüme de gelmesi ile birlikte bütün GMail kullanıcıları bu alandan Google fotoğraflarının fotoğraf dengelemesini yeni özellik ile kullanmaya başlayabilirler ve eski fotoğrafları bu düzenleme kapsamında değiştirebilirler.

Uygulama Özelliği İçin Güncelleme Yapmalısınız

Google Fotoğraflara gelen beyaz dengesi özelliğini kullanıcılar akıllı cihazlarına yapacakları güncelleme ile birlikte kullanmaya başlayabilirler. Bu sayede düzenlemeleri de anında aktif kılabilirler. Bu güncelleme ile birlikte daha öncesinde bu alanda yer alan fotoğraflarınızda da beyaz dengesi sağlanacak. Depolama alanı olarak kullanılan bu alan sayesinde fotoğraflarınızı artık farklı bir görüntüleme ile birlikte saklayabilir ve kullanabilirsiniz. Google Fotoğraflar beyaz dengesi ile birlikte bu alan içerisinde yapacağı yeniliklerin ve özelliklerin de ilk adımını atmış bulunuyor.


About Ramses

Check Also

Spotify Müzik Uygulamasında Kullanıcılara Zam, Cep telefonunda ücretsiz dinle

Birçok telefon içerisinde fazlası ile kullanılmakta olan Spotify müzik programı içerisinde son zamanlar içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir