Home » İnternet » E-Spor’da Fenerbahçenin Sponsoru Gittigidiyor.com, GittiGidiyor Fenerbahçe e-spor takımının ana sponsoru oldu

E-Spor’da Fenerbahçenin Sponsoru Gittigidiyor.com, GittiGidiyor Fenerbahçe e-spor takımının ana sponsoru oldu


463 milyon dolarlık bir Pazar ile birlikte oldukça hızlı bir büyüme gösteren eSpor Türkye içerisinde de oldukça hızlı bir büyüme gösteriyor. 2016 yılı içerisinde dünyada en çok oynanan oyun haline gelen Leagueof Legends Şampiyonluk Ligi Maçları hem dünya üzerinde hem de Türkiye üzerinde oldukça talep görüyor. Türkiye içerisinde bu maçlar tam 4,5 milyon kişi tarafından takip ediliyor.

Fenerbahçe Sponsor Değişikliği

Türkiye’de ve dünyada oldukça fazla talep gören ve kullanılan oyun içerisinde 1907 Derneği eSpor takımı 1907 Fenerbahçe yer alıyor. League Of Legends oyununun Vadiye sezonunda bu sene takıma GittiGidiyor sponsorluk edecek. Sponsorun değişmesi ile birlikte GittiGidiyor Genel Müdür Öget Kantarcı tarafından da bir açıklama geldi: “eSpor tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yükselen bir trend. Bu spor dalının genellikle 14-35 yaş aralığında hitap ettiğini dikkate aldığımızda, ülkemizin sahip olduğu genç nüfus nedeniyle eSpor’a şirketler de yatırım yapmaya başladı. Ayrıca, Türkiye’de yapılan bazı turnuvalar TV kanallarından da canlı olarak yayınlandı. Tüm bu gelişmeleri dikkate aldığımızda burada çok ciddi bir ekonomi döndüğünü ve geleceğin burada olduğunu çok net görebiliyoruz. GittiGidiyor olarak özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu alanda 1907 Fenerbahçe League of Legends takımı ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğinin bizleri çok heyecanlandırdığını belirtmek isterim.” Konuşmasını gerçekleştiren Öget Kantarcı oyunun önemini belirli şirketler için oldukça net olarak ifade etti.

Espor’un Dünya Rakamları

Espor uygulaması içerisinde yer alan önemi rakamlar ile ifade etmek de kullanıcılar için oldukça açıklayıcı olacaktır. 2016 yılı baz alındığında;

  • 131 milyon taraftar,
  • 125 milyon genel seyirci,
  • Sponsorluklara ve anlaşmalara 325 milyon dolar harcama yapıldı. Bu rakamlar uygulamanın 2016 yılı içerisindeki başarısını açıkça ortaya koyuyor. Bunun yanında ileriki yıllarda oluşacak olan tahmini rakamlarda da verildi.

2019 yılı içerisinde uygulamada 180 milyon taraftar ve 165 milyon genel seyirci olması bekleniyor. Bunun yanında 2020 yılı içerisinde Formula 1’in seyirci kitlesi kadar seyirci edinilmesi tahmin ediliyor. Formula 1 dünya genelinde 400 milyon kişi izleniminde yapıldı.


About Ramses

Check Also

Spotify Müzik Uygulamasında Kullanıcılara Zam, Cep telefonunda ücretsiz dinle

Birçok telefon içerisinde fazlası ile kullanılmakta olan Spotify müzik programı içerisinde son zamanlar içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir