Home » İncelemeler » Battlefield İle Hayatta Kalmanız Beklenmiyor, Battlefield 1’de hayatta kalmanız beklenmiyor
Battlefield İle Hayatta Kalmanız Beklenmiyor

Battlefield İle Hayatta Kalmanız Beklenmiyor, Battlefield 1’de hayatta kalmanız beklenmiyor


Yılın en çok beklenen oyunu olan Battlefield 1’in Türkleri nasıl gösterdiği merak konusu olurken serinin tek eksik rakamı olan 1’de fanatiklerin beğenisine sunuluyor. Battlefield 1942, 2, 3 ve 4’ten sonra 1 numaralı seri de kullanıcıların hizmetinde.

En iyi savaş atmosferini yakalayan firmalar arasında yer alan DICE Multiplayer, sadece müzikle değil aynı zamanda tank, tüfek ve uçak sesleri ile savaş alanının net bir şekilde yansıtılmasını sağlıyor. Savaş karşıtı bir savaş oyunu olarak oyuncuların karşısına çıkan Battlefield’de savaşın ortasına sürüklenerek yaşananlara yakından şahitlik edebilirsiniz. Her ölümle yeni bir askerin adının ortaya çıkması sizi derinden sarsarken, yeniden başlamak isteyenler farklı bir isimle oyuna devam edebiliyor.

Aslında oyunun vermek istediği mesaj gayet net. 60 milyon insanın birbirine girdiği bu savaşta kahramanlık öyküleri oyunun ana temasını oluşturuyor. Savaşın sadece kitaplarda yazdığı gibi kahramanlık öykülerinden oluşmadığını net bir şekilde anlatan oyun ile başka bir dünyanın içine girmek de mümkün oluyor.

Battlefield İle Hayatta Kalmanız Beklenmiyor
Battlefield İle Hayatta Kalmanız Beklenmiyor

Gelibolu öyküsü bir Türkün değil de bir Avustralyalı askerin gözünden anlatılırken, sahile inen İttifak askerlerinin İstanbul’a ilerlemeleri gözler önüne seriliyor. Bu oyunda yer alan savaşçıları iyi veya kötü tarafları olmaması savaşın iç yüzü ile tanışılmasını da sağlıyor. Oyun sonunda yer alan yazılar ile gözyaşlarınıza hâkim olamayacak ve yaşananlar karşısında kahramanlık gösteren Türk askerleri ile gurur duyacaksınız.

Hikâyenin tam olarak oturmuş olması oyunun en büyük olumlu özelliği arasında sayılabilir. Yaratılan savaş atmosferi herkesi etkileyecek kadar mükemmel tasarlanmış. Grafikler göz doldururken sunulan Türkçe dil desteği de fark yaratıyor. Hikâyenin biraz monoton ilerlemesi ve vuruş hissinin tatmin edici boyutta olmaması ise oyunun eksikleri arasında sayılabilir. 21 Ekim 2016 tarihinde piyasa raflarında ve online marketlerde yerini alacak olan oyun, gereksinimleri ile de yüksek bir performans göstermiyor. Siz de Çanakkale’de yaşanan kahramanlık öykülerinde başrol oynamak istiyorsanız o zaman hemen bilgisayarınızın başına geçerek Battlefield 1’in inceleme videosunu izleyebilirsiniz. 2016 yılının en önemli oyununda komutan olmak ister misiniz? 1.Dünya Savaşı’nda siz de yerinizi alın.


About Burak

Check Also

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme, Samsung Galaxy S7 İnceleme

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme Akıllı telefon üretiminde Türkiye’de ve dünyada ön planda olan markalardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir