Home » Genel » Android Telefon Matematik Uygulamaları

Android Telefon Matematik Uygulamaları


 

İş gereği veya başka sebeplerden gün içerisinde matematiksel işlemler veya hesaplamalar yapmak zorunda kalan pek çok kişi var. Bazı kişilerin ise matematiği kötü veya yetersiz seviyede. Sizler için bulup tanıtımını yapacağımız bu uygulama ile birlikte matematiğinizi temelden başlayarak geliştirebilir ve eğlenceli vakit geçirme şansını elde ediyorsunuz.

CalQ Matematik Oyunu

android-telefon-matematik-uygulamalari

Android cihazlarda matematik oyunu oynayarak zaman geçiren pek çok kişi var. Bu uygulama ile vaktinizi boşa geçirmemiş olacaksınız. Hem eğlenip, hem de matematiğinizi geliştireceksiniz.

Oyunun oynanışına gelecek olursak; ekranda yer alan sayıları kullanarak hedef sayıya ulaşmaya çalışıyoruz. Bu işlem içi size verilen süre ise 90 saniye.

Profesyonel Seviyede Hesaplama yapan Matematik uygulaması: MATH

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi iş veya başka sebeplerden her gün hesap yapmak zorunda kalıyorsanız öncelikle önereceğimiz uygulama: MATH olacaktır.  Bu uygulama ise bize sunulan akademik veya ileri seviye pek çok hesaplamayı yapmak mümkündür. Yerinde bir tabir kullanacak olursak, profesyonel hesap makinesi diyebiliriz.

Bu uygulamanın bize sunduğu seçenekler ise; bilimsel hesaplar, denklem çözme, matriks çözme, geometri çözücü, istatistik araçları, olasılık fonksiyonları ve finasal araçlar seçeneklerini bizlere sunuyor.


About Burak

Check Also

Ukrayna Kiev Metro Haritası – Barispol Hava Alanına nasıl gidilir ?

Ukrayna – Kiev iline ait metro haritası aşağıdadır. Metro ile Kiev içinde hemen hemen her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir