Home » Teknoloji Haberleri » Android Site Engelleme Nasıl Yapılır?

Android Site Engelleme Nasıl Yapılır?


android-site-engelleme-nasil-olur

Akıllı cihaz kullanıcılarında son zamanlarda en çok rahatsızlık veren konu var. O da Android cihazlarda karşımıza çıkan site reklamlarıdır.  Bu reklamlardan rahatsız olduysanız ve bir daha reklam görmek istemiyorsanız yapmanız gereken pek çok yol var. Bu yollardan birisini sizler için detaylı bir şekilde açıklayacağız. ”Android site engelleme nasıl yapılır?” diye bir soru sizi de meşgul ediyorsa cevabı bu yazımızda yer alacak. Google Play’e girip bu konuda arama yaptırdığınız taktirde onlarca uygulama ile karşılaşacaksınız. Fakat bunların çoğu işlevi olmayan ve taleplerinize cevap veremeyecek programlardan.

Android telefonlarda uygulayabileceğiniz iki yöntem ile, istemediğiniz siteleri engellemiş olacaksınız. Bu yöntemlerden birisi, Hosts adı verilen bir dosyayı düzeltmek, diğer bir yöntem ise güvenilir bir tarayıcı kullanma yöntemi olacaktır.

Android cihazlarda sizlere tavsiye edebileceğimiz en güvenli uygulama ”Safe Browser” adı verilen uygulamadır.

Bu uygulama ile, güvenli bir şekilde sörf yapabileceksiniz, istenmeyen siteleri kendisi engelleyecek. Böylece oyun, istenmeyen içerik, sosyal ağlar gibi pek çok reklam engellenecektir.

Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı kurup, çalıştırın. İkinci adım olarak da ”Setting” yazan bölüme gelin. Bu menüden kolaylıkla engellemek istediğiniz siteleri engelleyebileceksiniz.

safe-ayarlar


About Burak

Check Also

5K, 8K ve 16K Çözünürlük Dönemi Başlayacak

Bugün yeni üretilen birçok plazma özellik taşıyan televizyonlarda 4K çözünürlük kullanılıyor. Full HD özelliği ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir