Home » Genel » Android M Geliyor! Android 6.0 M Geliyor

Android M Geliyor! Android 6.0 M Geliyor


Telefonların gittikçe akıllandığı bu zamanlarda Google’ın ortaya çıkardığı Android işletim sistemi hızlı bir şekilde yoluna devam ediyor. İlk piyasaya sürüldüğünde ve kullanılmaya başlandığı zaman adından oldukça bahsettiren ve kısa sürede çok beğenilen Android işletim sistemi geçen bu zamana kadar pek çok sürüm veya güncelleme ile kullanıcılarının taleplerine cevap vermeye başladı.

android

Geçtiğimiz günlerde Google‘ın önemli merkezlerinden olan San Francisco ‘da düzenlenen Google  I/O 2015 etkinliğinde, pek çok kişinin merak ettiği Android işletim sisteminin merakla beklenen yeni sürümü tanıtıldı. Şirket tarafından yeni sürümün adının  Android M olacağı duyuruldu. Yetkililerce tanıtılan bu güncellemede geliştiricilerin öne çıkardığı özellikler, daha çok performans ve stabilite üzerine yapılan iyileştirmeler ile dikkat çekeceğiniz dile getirdiler.

android-pay

Android M Hangi Özellikler İle Geliyor?

Android M ile birlikte Google, Apple’ın işletim sistemi olan iOS’ta kullanılan bazı özelliklerin kullanılacağı bilgisine ulaşıldı. Daha açıklayıcı olması açısından örnek verecek olursak; Whatsapp uygulamasında iOS’ta olduğu gibi erişim sağlamak için her işlemde izin alınması istenecek.

Bir diğer önemli özellik ise, Chrome’a gelecek olan özelleştirilebilir özelliktir. Böylece Chrome’da yer alan sekmeleri kişiselleştirme imkanına sahip olacaksınız.

 


About Burak

Check Also

Ukrayna Kiev Metro Haritası – Barispol Hava Alanına nasıl gidilir ? Kiev metrosu – haritası – Çalışma saatleri – En derin istasyonu – Ukrayna

Ukrayna – Kiev iline ait metro haritası aşağıdadır. Metro ile Kiev içinde hemen hemen her …

One comment

  1. kobikahvesi.com

    süpermiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir