Home » İncelemeler » Bükülebilen Bir Telefona Sahip Olmak İster misiniz?
Bükülebilen Bir Telefona Sahip Olmak İster misiniz?

Bükülebilen Bir Telefona Sahip Olmak İster misiniz?


Çinli telefon devi Xiaomi bükülebilir ekranlı telefonunu çalışır durumda dünyaya tanıttı. Bu telefon tüm mobil cihazlara yeni bir hayat ve kullanıcılara da yeni deneyimler getireceğe benziyor.

13 inçlik bükülebilir ekrana sahip olan cihaz, 5 inçlik boyuta dönüşerek kullanıma uygun bir hale geliyor. Akıllı telefonlar özellikle ekran anlamında her geçen gün karşımıza yeni bir uygulama ile çıkarken Çin telefon şirketi Xiaomi bugüne kadar gördüklerimizden çok farklı bir sistem ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Çözünürlük ve kırılmazlık anlamında yapılan yeniliklere alışmaya çalışırken şimdi de bükülebilir özelliğe alışmaya çalışacağız. Oldukça dikkat çekici bir özellik olan bükülebilme, kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılanacağa benziyor. Akıllı telefon kullanıcılardan beklediğinin üstünde ilgi göre ekran çalışması ile fark yaratan Çinli üretici firma, ekran boyu sorunu ile ilgili talepleri de karşılayacağa benziyor.

Uzun süredir teknoloji düşkünlerinin hayali süsleyen bükülebilen ekranlar, daha önce Lg ve Samsung tarafından da denenmiş ancak isteneni verememişti. Xiaomi özelliklerini daha ileriye taşıyarak fark yaratma konusunda oldukça kararlı görünüyor. Prototip çalışmaların videosunun piyasaya sızması ile kullanıcıları kaplayan heyecan büyük umutlarla sorun yaşanmadan cihazın satılacağı günü bekleyen müşterilerin merakını gidermeye yetmedi. Uzun şarj özellikleri, çift kamera ve SIM kart ve parmak izi okuyucu ile müşterilerin zaten beğenisin toplayan bir marka olan Xiaomi, yeniliklere verdiği önemle fark yaratmaya devam ediyor. Teknoloji severler ile ilgili araştırmalara önem veren dev markalar yaptıkları son araştırma ile yaşam standartları yüksek olan kişilerin telefon tercihlerini ortaya çıkardı.

Buna göre, 30 milyon telefon kullanıcısı üzerinde yapılan araştırma ile müşterilerin üçte ikisinin iPhone ve Samsung Galaxy kullandıkları tespit edilmiş. Bu kullanıcıların %45’i ise iPhone kullanıcısı olarak karşımıza çıkıyor. Aylık geliri daha yüksek olan kesimin tercihini oluşturan iPhone olurken daha az gelire sahip kişilerin tercihini ise Samsung Galaxy karşılıyor. İki model arasındaki bu farklılık özellikle Amerika’daki zengin semtlerde yapılan araştırmalar ile tespit edilmiş. Siz de gelişen teknolojiler yüzünden sürekli telefon değiştiren bir müşteri iseniz yeni modellere hazır olun.


About Burak

Check Also

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme, Samsung Galaxy S7 İnceleme

Samsung Galaxy S7 Detaylı İnceleme Akıllı telefon üretiminde Türkiye’de ve dünyada ön planda olan markalardan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir