Home » İnternet » Youtube’da 360 Derecelik Video Heyecanı, YouTube’da 360 derecelik video ve sanal gerçeklik

Youtube’da 360 Derecelik Video Heyecanı, YouTube’da 360 derecelik video ve sanal gerçeklik


Dünyanın en çok video izlenme platformu olan youtube bünyesinde yaptığı yeniliklere ve değişikliklere bir yenisini daha ekledi. Bu yenilik ile birlikte youtube uygulaması içerisinde video izlemek eskisinden daha cazip olacak. Çünkü yeni eklenen bu özellik kullanıcılara 360 derece video izleme imkanı sunuyor.

İlk Tanıtım Yayınlandı

Youtube üzerinde yeni başlayan 360 derecelik yeni video dönemi ile birlikte artık kullanıcılar her anı istedikleri zaman istedikleri yönde izleyebilecekler. Bunun için Youtube üzerinden sokak aralarında çekilen bir video da geldi. Video ile birlikte 360 derece olan görüntülerin nasıl olacağı da kullanıcılara gösterilmiş oldu. Uzun zaman öncesinde reklamı yapılan ve kullanıcıların beklediği bu özellik ile birlikte artık video izlemek daha farklı bir hal alacak. İlk tanıtım videosundan hemen sonra youtube üzerinde 360 derecelik videolara özel paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımların konuları ise birbirinden farklılık gösteriyor.

Formula 1 Heyecanı 360 Derece Video İle

Formula 1 yarışları da youtube uygulamasının 360 derece özelliğinden faydalananlar arasında yer alıyor. Bu özellik ile birlikte video ise ayrı bir heyecan ile izleniyor. 360 derece özelliği ile birlikte gerçek kullanımlara yakın olan videolar sayesinde hem yarışlar hem de diğer videolara kullanıcılara daha farklı bir heyecan ile birlikte sunuluyor. Bu sayede tam dönebilen ekran ile merak ettiğiniz her alanın videosunu izleyebilme imkanınız var. Youtube üzerinden bu alanda eklenen video sayısı ise gün geçtikçe artış gösteriyor. Birçok insan youtube uygulamasından yeni gelen bu özelliği kullanmaya hazır gözüküyor.

360 Derece Videolar Artacak

Sosyal medya ve youtube ile başlayan 360 derece videolar kullanıcılar tarafından oldukça ilgi çekmiş olarak gözüküyor. Bu uygulamaların kullanımlarının ise gün geçtikçe artması bekleniyor. Bu nedenle hem izleyiciler hem de video ekleyenler 360 derece videolardan oldukça faydalanacak gibi. Bu alanda kullanımın çok olması video izleme oranları üzerinde de etkili olacak. Bu sayede youtube içerisinde yer alan videolar normal izlenim sayısının iki katına çıkabilir. Youtuberlerın bu özellikten ne zaman faydalanmaya başlayacakları ise merak ediliyor.


About Ramses

Check Also

Spotify Müzik Uygulamasında Kullanıcılara Zam, Cep telefonunda ücretsiz dinle

Birçok telefon içerisinde fazlası ile kullanılmakta olan Spotify müzik programı içerisinde son zamanlar içinde bir …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir